Marked: Hurtig levering

The Market: Fast Shipping


Den verdensomspændende FAST SHIPPING MARKED

Container Ship

Oversigt

Over 90% af verdenshandelen i volumen og 60% efter værdi transporteres ad søvejen, hvilket gør det søtransportmarkedet den vigtigste enkeltstående faktor i den globale økonomi.

Containere

»Containere« giver et dynamisk eksempel på virkningen et massivt forstyrrende teknologi / innovation kan have på en industri, i dette tilfælde at sænke omkostningerne ved lastning fra $ 5.86 per ton i 1956 til 16 cents per ton i dag. Dette spil skiftende opfindelse og dens standardisering skabt en hurtigere, bedre, billigere løsning til lastning af skibe, tog, fly og lastbiler, der har resulteret i at det bruges i dag til at transportere over 90% af alle ikke-bulk-gods.

Ekspansion

Det globale maritime marked for godstransport forventes at ekspandere på en forventet årlig vækstrate (CAGR) for den femårige periode 2010-2015 af 6.3%, nå en værdi på 511,823.1 millioner dollars ved udgangen af ​​2015. Til sammenligning vil den europæiske og Asien-Pacific industriens vokse med CAGRs af 5.1% og 8% henholdsvis i samme periode, at nå de respektive værdier af 94,466.5 millioner dollars og 273,266.2 millioner i 2015.

Men denne ekspansion betyder søfragt industrien må også påtage køb af skibe, som kræver stor kapitalindsats. Desuden skal selskaberne sikre adgang til vigtige havne og overvinde presset af overbelastning. Analytikere mener, at navigere disse behov ikke bliver let.

Overbelastning / Pollution

Succesen med søtransport, ligesom alle andre dele af transportbranchen, befinder sig over et tveægget sværd af solid vækst ledsaget af stigende trængsel og forurening, der tegner sig for 1.9% af verdens drivhusgasser (GHG). Desuden skaber branchens tendens mod stadig større skibe endnu mere trængsel i det faldende antal af havne, der har finanserne til at støtte infrastruktur omkostningerne ved at tilpasse disse større skibe.

Globale, nationale og lokale regeringer har indført nye politikker har til formål at begrænse denne forurening, normalt resulterer i et valg mellem højere brændstofomkostninger og ledsagende satser eller langsommere transittider som skibets hastighed reducere til det halve. Ikke desto mindre den enorme størrelse af markedet kombineret med behovet for drastisk reducere sit bidrag til forureningen skaber en fantastisk mulighed for SPI for at markedsføre en hurtigere, bedre, billigere løsning, der kendetegner et massivt forstyrrende teknologi, såsom Seaphantom.

FAST SHIPPING MARKED: Top 20 Rederier
SelskabSkibeTotal TEUGennemsnitspris TEU
1 APL Maersk Line2221,062,0004,784
2 MSC208812,6903,907
3 CMA-CGM86347,6904,043
4 Evergreen90335,0283,723
5 APL42162,1703,861
6 Hapag-Lloyd64281,6334,401
7 Cosco97279,0212,877
8 NYK70311,0924,444
9 China Shipping CSCL57232,6714,082
10 Hanjin31156,7065,055
11 Mitsui OSK24110,4614,603
12 K-Line33130,3973,951
13 OOCL35205,3945,868
14 Hamburg-Sud38153,6804,044
15 CSAV22,6901,345
16 Yang Ming45193,1404,292
17 Hyundai1799,7285,866
18 Zim25109,0734,363
19 UASC27113,0984,189
20 PIL77127,7801,659
I ALT1,2905,226,1424,051

Ultra Large Container Ship


Succesen med søtransport, ligesom alle andre dele af transportbranchen, befinder sig over et tveægget sværd af solid vækst skæmmet af montage trafikpropper og forurening.

FAST SHIPPING MARKED: Global Maritime Transport
År$ Milliarder€ milliarder% Vækst
2010376.9283.88.5
2011402.5303.16.8
2012427.1321.76.1
2013450.9339.55.6
2014481.4362.56.8
2015511.8385.46.3
FAST SHIPPING MARKED: Ved Segment
Segment2010%
Indre vandveje102.427.2
Hav274.572.8
FAST SHIPPING MARKED: By Region
Område2010%
Asien-Pacific186.349.40
Amerika85.722.70
Europa73.619.50
Mellemøsten / Afrika31.38.30
Total376.9100.00
FAST SHIPPING MARKED: Priser
PRISER ($ 1000 / TEU)
20082009
FraToQ1Q2Q3Q4Q1Q2Q3Q4
AsienUSA1.81.81.91.91.71.41.21.3
USAAsien0.811.21.20.90.80.80.9
EuropaAsien11.11.11.10.90.70.80.9
AsienEuropa21.91.81.610.911.4
USAEuropa1.31.41.61.71.51.41.41.5
EuropaUSA1.61.61.61.61.31.21.11.3
FAST SHIPPING MARKED: Deployment
TEUTranspacificEuropa / FjernøstenTransatlantiskeTotal
SkibeAlderSkibeAlderSkibeAlderSkibeAlder
3000-350012831021173414
3501-400017152179142615
4001-45007291632781098
4501-5000658167489868
5001-5500677193235826
5501-600041640687846
6001-650032641426755
6501-700014428428444
7001-800018124--134
> 80004932033--2383
I ALT3707380414097916
FAST SHIPPING: TEU Kapacitet
LængdeBreddeHøjdeBindTEU
20ft8ft8ft 9in1,300 cu ft1
6.1m2.44m2.59m38.5m3
40ft8ft8ft 6in2,720 cu ft2
12.2m2.44m2.59m77m3
45 ft8ft8ft 6in3,060 cu ft2.25
13.7m2.4m2.59m86.6m3
48ft8ft8ft 6in3,264 cu ft2.4
14.6m2.44m2.59m92.4m3
53ft8ft8ft 6in3,604 cu ft2.65
16.2m2.44m2.59m102.1m3
High Cube
20ft8ft9ft 6in1,520 cu ft1
6.1m2.44m2.90m43m3
Halv højde
20ft8ft4ft 3in680 cu ft1
6.1m2.44m1.30m19.3m3
FAST SHIPPING MARKED: Kategorier
KategoriTEULængdeBeamUdkast til
Ultra Large
14,501 +1,200 ft160.7 ft49.9 ft
336 m49 m15.2 m
New Panamax10,000-14,5001,200 ft160.7 ft49.9 ft
336 m49 m15.2 m
Indlæg Panamax5,101-10,0001,200 ft160.7 ft49.9 ft
336 m49 m15.2 m
Panamax3,001-5,100965 ft106 ft39.5 ft
294.13 m32.31 m
12.04 m
Feedermax2,001-3,000
Feeder1,001-2,000
Lille feederOp til 1,000